Jak poprawić wydajność swojej pracy

Czasami ciężko jest poprawić wydajność swojej pracy, zwłaszcza kiedy mamy do zrobienia wiele zadań. Wtedy nerwowo patrzymy na zegarek, bo wiemy, że czasu pozostało coraz mniej, a przed nami cała sterta papierów, z którymi musimy się uporać. Jak przyspieszyć ten proces, żeby nie odczuwać ciągłego zmęczenia? Po pierwsze powinniśmy stworzyć dokładną listę zadań (najważniejszych spraw), a potem określmy, które z nich zrobimy w pierwszej kolejności. Możemy te zadania zapisać w kalendarzu, żeby później wiedzieć co dokładnie zrobić w danym dniu. Ważne też jest miejsce, w którym pracujemy. Nasze biurko powinno być czyste, żeby inne przedmioty nie przeszkadzały nam w utrzymaniu koncentracji. Jeśli lubimy pracować wieczorem, to pamiętajmy o dobrym oświetleniu (natężeniu światła). Fotel, na którym siedzimy musi być wygodny, a nasza sylwetka nie może być przygarbiona. Róbmy sobie też małe przerwy, aby uniknąć zmęczenia - popatrzmy chwilę przez okno na drzewa i napijmy się dobrej kawy lub herbaty. Nie warto też siedzieć po nocach nad ważnym projektem. Lepiej ten czas przeznaczyć na odpoczynek i sen, żeby następnego dnia obudzić się i mieć dużo energii do kolejnych prac. Korzystajmy też z aplikacji i narzędzi, takich jak:

- Todoist - popularna aplikacja do planowania zadań, z listą spraw, którą trzeba zrobić. Korzysta z niej ponad 30 milionów użytkowników.

- tłumacz (np. Google Translate, Deepl), jeśli pracujemy nad tekstem.

Jeśli zajmujemy się konkretną dziedziną, np. księgowością, to czytajmy artykuły w gazetach, szukajmy książek na ten temat albo obejrzymy porady innych osób na YouTube. Zapytajmy się kolegów z naszego otoczenia, czy są zadowoleni z efektów naszej pracy. Jeśli szczerze z nimi porozmawiamy, to dowiemy się nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować, żeby osiągnąć lepsze wyniki. Utrzymanie wysokiej wydajności w pracy nie jest łatwe. Musimy cały czas rozwijać się i na bieżąco śledzić najnowsze trendy. Kilka drobnych zmian może przynieść wymierne korzyści, np. dostaniemy pochwałę lub lepsze wynagrodzenie albo awans od swojego szefa (jeśli ktoś doceni nasze działania). Życzę każdemu wytrwałości i siły w zdobywaniu lepszej wydajności.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak poradzić sobie z upałem

Moja ulubiona książka

Jak zostać piłkarzem?